Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne

100 pomysłów na biblio-działania

14 września 2020 r. o godz. 10.00 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprosiła bibliotekarzy z terenu powiatu puławskiego na szkolenie pt. „Biblioteka/rz z pomysłami” – warsztaty promujące nowe pomysły na biblio-działania. Warsztaty poprowadziła Karolina Suska, dyrektor Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach.

Startuje Kazimierski Konkurs Jednego Wiersza

Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej odsłonie „Kazimierskiego Konkursu Jednego Wiersza”. Nie chowaj swojego talentu do szuflady i podziel się z nami swoją twórczością.

Napisany wiersz wystarczy przynieść do kazimierskiej biblioteki (ul. Lubelska 32/34) lub wysłać na adres mailowy: bibliotekakazimierz@poczta.onet.pl w tytule wpisując „Kazimierski Konkurs Jednego Wiersza”.

Termin upływa 31 października 2020 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie czytała „Balladynę”

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie kolejny raz przyłączyła się do Narodowego Czytania. Spotkanie odbyło  się 10 września 2020 r. Przy pysznych malinach, ciastku i herbacie zabrzmiały fragmenty „BalladynyJuliusza Słowackiego w interpretacji przybyłych uczestników. W czytaniu wzięły  udział władze gminy, czytelnicy biblioteki i zaproszeni goście.

Propozycje literackie na wrzesień

Na oknach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach pojawiła się nowa wystawa. Jest to zbiór literackich propozycji książkowych na jesienne wieczory. Zapraszamy do zapoznania się z tytułami zaliczanymi do książek wszech czasów.

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej czytała „Balladynę”

4 września 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Puławskiej z/s w Puławach dołączyła do IX edycji Narodowego Czytania. Z uwagi na szczególny czas pandemii wydarzenie miało kameralny charakter bez udziału publiczności. W Narodowym Czytaniu wzięły udział członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.

Bibliotekarze powiatu puławskiego czytają "Balladynę"

Biblioteki powiatu puławskiego dołączyły do Narodowego Czytania. Zapraszamy do wysłuchania fragmentów “Balladyny” Juliusza Słowackiego w naszej interpretacji.

Marszałek Józef Piłsudski w Baranowie jak za dawnych lat

16 sierpnia 2020 r. w gminie Baranów świętowano 100 lecie Bitwy Warszawskiej oraz 100 lecie wizyty Marszałka Józefa Piłsudskiego w Baranowie. Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie była współorganizatorem uroczystości i autorem wystaw tematycznych upamiętniających te historyczne wydarzenia. 

Książka na wakacjach – wystawa na oknach PBP

Za nami już połowa wakacji. Do planów na sierpień warto dodać ciekawą lekturę, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przygotowała wystawkę prezentującą książkowe propozycje dla najmłodszych czytelników.

Banda Michałka na wakacjach w kazimierskiej bibliotece

Od 7 do 10 lipca 2020 r. od 10.00 do 12.00 Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na wakacyjne spotkania z książką. Tym razem motywem przewodnim zajęć była publikacja Ewy Karwan-Jastrzębskiej pt. „Banda Michałka na wakacjach”.

Bibliotekarze powiatu puławskiego czytają dzieciom!

Bibliotekarze powiatu puławskiego z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zaprezentowali wiersz Zbigniewa Kozaka pt. "Sen małej Kasi". Zapraszamy do wysłuchania i do czytania.

Strony

Subskrybuj Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne